Viimsi Uus- Pärtle lasteaiale pandi 18. aprillil nurgakivi abivallavanem Jan Trei, Uus- Pärtle lasteaia direktor Maie Roos ning OÜ Nordlin Ehitus juhatuse esimees Ülo Older.

Kaasaegsesse hoonesse on planeeritud 144 lasteaiakohta, neist 10 erivajadustega lastele. Uus- Pärtle lasteaia maja neto pind on 1551 m2 ning planeerimisel on arvestatud energiatõhususega.

Hoone on projekteerinud arhitekt Veiko Tein Arhitektuurinurk OÜ- st. Projekteerimisel seati eesmärgiks anda hoonele arhitektuurilist iseloomu. Nii tuleb ehitis vormilt ümar, et välisseina pinda oleks võimalikult vähe, lisaks kaunistab ehitist sik- saki kujuline v-kujulistel kanduritel varikatus. Hoone ehitab Nordlin Ehitus OÜ.

Projekti kogumaksumusest 85% saab vald EAS-i toetusena regionaalarengu fondi linnapiirkondade Viimsi arengukavast ja kogukonnast jätkusuutlikkuse meetmest. Lasteaed asub Lubja külas valla keskuse vahetus läheduses kergesti ligipääsetavas kohas. Tagatud on bussiühendus, keskuses kulgeb kergliiklustee ning kõik muu vajalik asub lähedal.

Uus lasteaed valmib 2017. aasta sügisel.