Galerii Tiit Mõtuselt Viimsi kultuuri- ja hariduskeskuse Artium sarikapeost 14. septembril.
Sarikapeol kõnelesid Viimsi vallavanem Illar Lemetti, Viimsi vallavolikogu liige ja Sihtasutuse kultuuri- ja hariduskeskuse Viimsi Artium nõukogu liige Jan Trei, SA Kultuuri- ja hariduskeskuse Viimsi Artium juht Kristiina Reidolv, Viimsi abivallavanem Annika Vaikla ja Nordlin Ehituse OÜ juhatuse esimees Ülo Older. Esines ETV Laste- ja Tütarlastekoor dirigent Aarne Saluveeri juhatamisel.
2022. aasta kevadel valmivasse Artiumisse tuleb 500-kohaline kontserdisaal ning 200-kohalised kammer- ja black-box saalid, mis võimaldavad Viimsisse tuua tipptasemel kontserte, teatrietendusi ja muid kultuuriüritusi. Keskus koondab ühe katuse alla ka Viimsi muusika-, kunsti- ja teaduskoolid ning huvikeskuse.
Artiumi hoone on projekteerinud arhitektid Siiri Vallner ja Indrek Peil arhitektuuribüroost Kavakava ning ehitaja on Nordlin Ehitus OÜ. Hoone ehitusmaksumus on 14,4 miljonit eurot ja see hõlmab Viimsi Artiumi pea- ja kõrvalhooneid ning väliõppe ala. Viimsi Artium paikneb Haabneeme kooli kõrval Randvere tee ääres.