Läinud suvel suurte lammutustöödega alanud Variku kooli põhjalik remont on sealmaal, et eile keskpäeval sai pidada sarikapidu. Avamispidu pole samuti mägede taga, see peetakse 1. septembril.

Tööjärg on sealmaal, et mahalammutatud võimla asemele on kerkinud suur spordihoone, mille katuselt tõid sarikapärja alla Tartu abilinnapea Mihkel Lees, Variku kooli direktor Peeter Kikas, peatöövõtja Nordlin Ehitus OÜ juht Ülo Older ning Tartu linnavolikogu liige ja spordihoone haldaja, sihtasutuse Tartu Sport nõukogu esimees Veljo Ipits.

«Kolm-neli kuud tagasi oli siin spordihoone asemel vundament ning koolimajast alles vaid skelett,» märkis Ülo Older. «Nüüd on uuel spordihoonel täiskõrgus käes, koolimaja hoolikalt sisse pakitud, seal on soe ning igal pool käivad tööd.»

Iga päev on objektil ametis ligi 90 ehitajat, kes moodustavad kireva rahvusvahelise seltskonna. «Väga palju on veel lõpuni teha, meil käib võidujooks ajaga, aga loodan, et saame kõik õigeks ajaks valmis,» ütles Ülo Older. Ehitajal tuleb Variku koolimaja ja spordihoone üle anda 25. juulil.