Täna, 8. septembril pandi sümboolne nurgakivi rekonstrueeritavale Põllumajandusuuringute Keskuse labori- ja büroohoonele Sakus.
Uute kaasaegsete laboriruumide valmimine tõstab Põllumajandusuuringute Keskuse tipptasemele ka võrreldes teiste sarnaste Euroopa uurimiskeskustega.
Keskuse laboreis uuritakse näiteks mulla seisundit, sealhulgas alustasime äsja mullabakterite ja mikroorganismide koosluste uuringut. Laborianalüüsid annavad põllumeestele teada, mis seisus on seemned, kui väärtuslik on loomadele antav silo ja milline on taimede tervis. Analüüsitakse kahjulike jääkide ja saasteainete sisaldust meie toidulaual ning palju muud.
Põllumajandusuuringute Keskuse büroo- ja laborihoone brutopinna suurus on 6 122 m2. Rekonstrueerimistööd saavad valmis 2022. aastal suvel ning nende eeldatav kogumaksumus on ligikaudu 8 miljonit eurot.
Rekonstrueerimisprojekti arhitektuurne osa on valminud Arhitektibüroos Raivo Puusepp OÜ, ehitustööde peatöövõtjaks on OÜ Nordlin Ehitus. Tööde tellijaks on Riigi Kinnisvara AS.
Põllumajandusuuringute Keskuse teadushoone ajalugu ulatub eelmise sajandi kuuekümnendatesse aastatesse. 5-korruselise, sümmeetriliste risaliitidega ning keskse 2-korruselise peasissepääsuga hoone projekteerisid arhitektid Ü. Vahi ja P. Madalik.