Laupäeval pandi nurgakivi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA) uuele saalikompleksile, mille ehitab Sakala ja Tatari tänava nurgale OÜ Nordlin Ehitus.

Kava kohaselt valmib 6100-ruutmeetrine saalikompleks 2019. aasta sügisel akadeemia 100. juubeliks. Hoonesse tuleb lisaks 480 inimest mahutavale kontserdisaalile 130 istekohaga blackbox näitlejatele ja džässmuusikutele ning 21 uut õppeklassi, teatas akadeemia.
Ehitatav saalikompleks on planeeritud olemasoleva õppehoone juurdeehitusena Sakala ja Tatari tänava nurgale.
Lisaks õppetööle hakkavad seal toimuma ka avalikkusele suunatud kontserdid ja etendused. Saal sobib igasuguse klassikalise muusika, aga ka muude muusikastiilide esitamiseks.

EMTA saalikompleksi projekteeris AS Resand. Hoone arhitektid on Toivo Tammik ja Mart Rõuk arhitektuuribüroost Ansambel, saalide sisearhitektuuri autor Aivar Oja FraDisain OÜst. Akustikaprojekti tegi Linda Madalik koostöös Taani akustikabürooga Gade&Mortensen Akustik. Omanikujärelvalvet teeb Tallinna Linnaehituse AS. Saalikompleksi ehitust rahastavad Eesti Kultuurkapital, Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond ja EMTA.