Riigi kaitseinvesteeringute keskus ja OÜ Nordlin Ehitus sõlmisid projekteerimis-ehitustööde lepingu Ämari lennubaasi uue toitlustuskompleksi rajamiseks.
Ämari toitlustuskompleks saab olema mahult ja võimsuselt Baltimaade suurim. 5500-ruutmeetrisesse kompleksi rajatakse 576 istekohaga söögisaal ning kaasaegse tehnoloogia ja seadmepargiga köök, mis võimaldab igal söögikorral valmistada maksimaalselt 3200 toiduportsjonit ehk ligi 9600 portsjonit päevas.
„Uus kompleks ületab suuruselt ja võimsuselt meie tänast teist suurkööki Tapal. Siin hakkame hommiku-, lõuna- ja õhtusööke pakkuma nii kaitseväele kui ka meie liitlastele,“ ütles riigi kaitseinvesteeringute keskuse (RKIK) toitlustusteenuse portfellijuht Agne Silde.
Nordlin Ehitus OÜ juhatuse esimees Ülo Older rõõmustas, et koostöö RKIKiga jätkub Ämari toitlustuskompleksi rajamisega. „Kuna oleme Paldiskisse ehitamas analoogset kompleksi, saame oma meeskonna tehnilisi teadmisi ja oskusi rakendada ka Ämaris. Usume, et koostöö ja tulemus saab ka sel korral olema väga hea,“ rääkis Older.
Foto autor Margus Pahv